بازرگانی خارجی، صادرات و واردات
2018-11-07
 
خدمات آغشتگی ملامینه و پرس با بالاترین کیفیت بازار و قیمتهایی استثنایی
خدمات مربوط به خطوط آغشته سازی یا ملامینه شامل فروش خطوط نو و دسته دوم داخلی و خارجی، روش تولید رزین اوره و ملامین فرمالدئید، نصب و راه اندازی خطوط تولید رزین، نصب، راه اندازی و آموزش به همراه ارائه گواهی های بین المللی، عیب یابی، بروز رسانی و تعمیر خطوط توسط تکنسین های مورد تائید شرکت ویتز آلمان

کاغذ آغشته شده و پرس شده با بهترین کیفیت

دستگاه آغشتگی دو مرحله ای با رزین اوره و ملامین فرمالدئید

فرایند آغشته سازی کاغذ دکوراتیو

در اين سيستم و در مرحله اول، كاغذ دکوراتیو در داخل تشت اول به رزین اوره فرمالدئید آغشته شده (در مواردی اندک، ترکیبی از رزین اوره و ملامین فرمالدئید) و پس از هواخشک شدن داخل تشت دوم یعنی رزین ملامین فرمالدئید غوطه ور شده و یک لایه از این رزین بر روی سطوح کاغذ قرار می گیرد (coating). در این روش به دلیل پر شدن منافذ کاغذ با رزین اوره فرمالدئید که قیمت به مراتب پائین تری نسبت به رزین ملامین فرمالدئید دارد، قیمت تمام شده کاهش چشمگیری پیدا می کند و روش متداول تری است.

پس از این دو مرحله جهت متوقف ساختن واكنشها و تسهيل در چيدمان كاغذهای آغشته شده، يك شوك حرارتي سريع مستقيم توسط غلطكهاي استيل (آب سرد 15 تا 20 درجه) به كاغذ وارد مي شود. در برخي سيستمهاي توليدي در انتهاي آون آخر يك كولر بادي نيز قبل از سيستم خنك كننده تعبيه شده است.

 

مواد افزودني در فرايند آغشته سازي، مواد شيميايي ای هستند كه پس از اضافه شدن به رزين سبب بهبود خواص رزين یا کاغذ در حين پروسه آغشته سازي كاغذ و یا هنگام پرس كاغذ بر روي تخته می شوند:

كاتاليزور يا سخت کننده (hardner)، عامل نفوذ (wetting)، عامل نرم كننده (plastisizer)، ضد چسبندگی (anti-block)، ضد حباب (anti-foam)، ضد پودر (anti-dust)، یكنواخت كننده سطح (smothing)، جداكننده ها (releas agent)، براق كننده ها (gloss agent)

کاغذ دکوراتیو آغشته شده در حال جمع آوری و بسته بندی

کاغذ دکوراتیو آغشته شده و پرس شده روی اوراق فشرده چوبی

 

تولید کاغذ آغشته شده با کیفیت مطلوب، مستلزم رعایت زنجیره ای از پارامترهای تولیدی است. منجمله رزین خوب، کاغذ مناسب، درجه حرارت، سرعت تولید و دیگر موارد موثر در تولید

ما در این راه با آموزش علمی و به روز در این حوزه از ابتدای انتخاب خط تا زمان تولید و هر زمان که به کمک ما نیاز داشتید، در کنار شمائیم.


با ما تماس بگیرید

استاندارد اروپایی تخته فیبرها – الزامات کلی                                EN 622-1     دانلود PDF

استاندارد اروپایی اچ دی اف – الزامات کلی                                   EN 622-2     دانلود PDF

استاندارد اروپایی ام دی اف – الزامات کلی                                    EN 622-3     دانلود PDF

استاندارد اروپایی ام دی اف – الزامات کلی تخته فیبر با چگالی کم    EN 622-4     دانلود PDF

استاندارد اروپایی ام دی اف – الزامات روش تولید خشک               EN 622-5     دانلود PDF

استاندارد اروپایی ام دی اف – انتشار گاز فرمالدئید                        EN 717-1     دانلود PDF