خدمات مشاوره
خدمات مشاوره در صنعت چوب و کاغذ
2018-11-07
 
همراه شما هستیم با بزرگترین بانک ژنتیکی بذر اکالیپتوس دنیا. معرفی گونه های جدید در یک منطقه خاص چالشی است که نیاز به اطلاعات محلی در مورد حجم و توزیع بارش، خاک، توپوگرافی، دما، جنبه های زیستی گونه و ... دارد. استفاده از فناوری مناسب برای کشت نیز از مسائل حیاتی برای موفقیت در سازگاری گونه می باشد. ما به شما کمک می کنیم تا زراعت چوب خود را با استفاده از آخرین متد علمی روز جهان انجام دهید تا بهترین نتیجه ممکن را تجربه کنید.

ارائه طرح توجیهی کاشت اکالیپتوس به منظور زراعت چوب با داشتن بزرگترین بانک ژنتیکی بذر اکالیپتوس در دنیا مطابق با هر منطقه جغرافیایی و سرما و ...

آبدان گرواسیس Groasis Waterbox

جعبه طراحی شده برای کمک به رشد درختان در مناطق خشک

استفاده از این نوآوری کاشت درختان در اراضی خشک بیابانی یا سنگلاخ و کوهستانی بدون استفاده از آبیاری و صرف انرژی را ممکن کرده است

جعبه گرواسیس ضمن استفاده از ذخیره آب موجود در خود، نزولات جوی را هم در داخل مخزنش ذخیره کرده و بر اساس قانون نقطه شبنم رطوبت هوای محیط را نیز به قطرات آب تبدیل نموده و در خود ذخیره می‌نماید و در عین حال مانع تبخیر آبی که به اطراف گیاه می‌فرستد شده و به عنوان قیم در زمان وزش باد عمل کرده، در شب به نهال گرما داده و در روز برای نهال محیط خنک و سایه فراهم می‌کند. جنس این جعبه‌ها پلی پروپیلن بوده و عمر مفید آن ده سال است و در هر سال با آن یک درخت کاشته می‌شود و در پایان سال آن را از روی درخت برداشته و درخت دیگری با آن کاشته می‌شود. این آبدان‌ها در دو مدل نوع پلی پروپیلن و مدل یک بار مصرف (تجزیه پذیر) تولید می‌شوند.

سامانه گرواسیس برای کاشت درختان مثمر و غیر مثمر و گیاهان بوته‌ای، حفظ محیط زیست و ایجاد پوشش سبز و مقابله با پدیده گرد و غبار، احیا جنگلها، احداث باغات دیم به خصوص در دامنه کوه‌ها که اکنون با راندمان پایین و فرسایش بالای خاک به کشت غلات دیم اختصاص دارد، به خوبی کارایی داشته و قابل استفاده است.

 

ایران با داشتن حدود 11 میلیون هکتار جنگل دارای رتبه ۵۴ در بین 193 کشور دارای جنگل در جهان است. این مقدار جنگل 6.72 درصد از سطح کشور را پوشانده است. از طرفی جنگلهای دست کاشت 300 میلیون هکتار یا 8 درصد از کل جنگلهای دنیا را شامل می شود و سالانه به طور متوسط حدود 5 میلیون هکتار به آن افزوده میشود (فائو، 2018). این میزان از 167.5 میلیون هکتار در سال 1990 به 300 میلیون هکتار در سال 2017 رسیده است.

این جنگلها منابع تامین گرده بینه، الیاف سلولزی، هیزم، و دیگر انواع فرم چوب آلات و همچنین محصولات جنگلی غیر چوبی می باشند که در مجموع مواد خام و اولیه بیش از 4500 نوع محصول را فراهم می کنند، و به صورت توسعه پایدار، با بهره وری بسیار مطلوب اقتصادی و همچنین دوستدار محیط زیست عمل می کنند.

نقشه توزیع طرحهای زراعت چوب اکالیپتوس و صنوبر در ایران

برگ و بذر مرغوب درخت اکالیپتوس

 

چین با 80 میلیون هکتار جنگل دست کاشت و بعد از آن به ترتیب آمریکا 26.5، روسیه 20، کانادا 16، سوئد 14، هند 12، ژاپن 10.5، برزیل 8، فنلاند 7، سودان 6.5، آلمان 5.5، اندونزی 5، اوکراین 5، تایلند 4، ویتنام 3.7، ترکیه 3.5، شیلی 3، اسپانیا 3، نیوزیلند 2.1 و استرالیا با 2 میلیون هکتار جنگل دست کاشت ۲۰ کشور برتر در دنیا هستند. همچنین آمارها نشان می دهد در ایران چیزی حدود 250 هزار هکتار جنگل دست کاشت وجود دارد. از این میزان حدود 160 هزار هکتار در استانهای خارج از شمال و حدود 90 هزار هکتار در استانهای شمالی کاشته شده اند.

ما با دسترسی به بزرگ ترین بانک ژنتکی اکالیپتوس در دنیا می توانیم گونه و بذر مناسب برای محیط های با دمای تا منفی ۱۵ درجه سانتگیراد را به شما ارئه دهیم. همچنین کارشناسان بین المللی ما می توانند بهترین طرح کاشت را به شما ارائه دهند.


با ما تماس بگیرید

زراعت چوب