آغشتگی ملامینه و پرس
2018-11-07
کاغذ بازیافتی
2018-11-07
- یافتن فروشنده سرویس یا خدمات مورد نظر (به همراه تضمین امنیت خرید)
- اخذ کوتیشن یا پیشنهاد فروش (سندی است که فروشنده در اختیار خریدار قرار می دهد تا کالا یا خدمات را با قیمت مشخص شده و شرایط محصول و فروش ارائه دهد)
- اخذ پیش فاکتور
- تائید یا رد پیش فاکتور با رعایت شرایط اینکوترمز

- انجام ثبت سفارش در سامانه جامع تجارت (و اخذ کد 8 رقمی)، جهت اخذ مجوزهای قانونی واردات
- مراجعه به بانک و تعیین نوع منشاء ارز کالا - حواله بانکی یا برات (برات خود شامل ۳ حالت است 1. از محل صادرات خود 2. از محل حساب ارزی وارد کننده 3. تهاتر)
نکته: در گذشته شیوه اعتبار اسنادی نیز در کشور وجود داشت که با توجه به تحریم ها به طور کامل این روش حذف شده است
- مطرح کردن پرونده در شورای اعتبارسنجی بانک عامل و درخواست تخصیص ارز نزد بانک مرکزی (تجربه و مهارت در اخذ اعتبار سنجی)
- پس از قبول تخصیص ارز توسط بانک مرکزی، واردکننده موظف است نسبت به اخذ بیمه نامه و تکمیل مدارک جهت ارائه به بانک اقدام نماید (تسریع در فرایند تخصیص ارز)
نکته: در این مرحله و با فرض عدم وجود تحریم، پس از اخذ مدارک و تعهدات لازم که از جلسات اعتبار سنجی حاصل شده است، بانک اقدام به انتقال وجه به حساب تامین کننده می نماید. اما در حال حاضر به دلیل عدم امکان حواله مستقیم به بانکهای بین المللی توسط بانکهای داخلی؛ شرکتهای بازرگانی خارجی واسطه ای در کشورهای همسایه به عنوان تامین کننده انتخاب و تمامی مراحل بانکی و ثبت سفارش بر اساس نام و مدارک آنها صورت می پذیرد. در این حالت بانک حواله را به شرکت واسطه انتقال داده و آن شرکت ضمن کسر کارمزدهای خود اقدام به انتقال وجه به حساب اصلی تامین کننده می نماید. در چنین پرونده هایی شرکت تامین کننده همه اسناد را به نام شرکت واسطه صادر می نماید اما پس از رسیدن کالا در انبار شرکت واسطه آنها مجددا اقدام به صادرات کالا به مقصد ایران می کنند
- پس از رسیدن کالا ضمن اخذ اسناد حمل از تامین کننده؛ واردکننده اقدام به ترخیص کالا از گمرک می نماید که به دنبال آن ضمن ارائه پروانه وارداتی به بانک عامل تعهدات ارزی وارد کننده برطرف می شود.

 

- حق الزحمه بر اساس شرایط کالا و حجم خرید

واردات و صادرات خود را به ما بسپارید و از تجربه مطلوب تان به دیگران بگوئید


با ما تماس بگیرید

بازرگانی خارجی، صادرات و واردات