صنعت

چوب بری
روکش
چیپس چوب
پوشال
تراشه
آرد چوب
الیاف قهوه ای
خمیر کاغذ
سلولز و نانوسلولز
هیزم
زغال
حبه چوب فشرده (سوخت)
کامپوزیت های چوبی
اوراق فشرده چوبی، شامل نئوپان، ام دی اف، تخته فیبر، او اس بی، فلیک بورد، استرند بورد
الوارهای مهندسی شده چوب شامل:
تخته لایه
LVL
LSL
Glulam
اوراق فشرده سلولزی شامل انواع کاغذ و مقوا و فراورده های چند لایه ای سلولزی
فیلم های سلولزی و نانوسلولزی
محصولات خراطی چوبی
محصولات منبت کاری شده چوبی
ترموود
صنایع مبلمان
صنایع مونتاژ کاری شامل اوراق فشرده روکش شده
کف پوش
دیوار پوش و سقف کاذب
کابینت
دکوراسیون
سرویس خواب
بوفه، کمد، جاکفشی
میز، صندلی و دراور
شلف و طبقه

TAPPI

به عنوان یک سازمان بین المللی غیرانتفاعی متشکل از بیش از 14000عضو از مهندسان، دانشمندان، مدیران، دانشگاهیان و دیگر افراد مرتبط با موضوعات خمیرکاغذ و محصولات کاغذی است. علاوه بر صنعت کاغذ، شامل اعضای دیگری در زمینه های مقوای کنگره ای، صنایع بسته بندی، محصولات لایه ای، چسب ها، محصولات پوششی یا اندود و محصولات اکستروژنی است. این موسسه در سال 1915 تحت عنوان انجمن فنی صنایع خمیر و کاغذ تاسیس شد. انتشارات تاپی شامل استانداردها، کتاب، مقالات، رویدادهای جاری و اطلاعات کارشناسی است. تاپی به افراد واجد شرایط بورس تحصیلی ارائه می کند.

ASTM

انجمن آمریکایی آزمون و مواد، یک موسسه استاندارد بین المللی است که استانداردهای آن طیف وسیعی از مواد را پوشش می دهد که از آن جمله استانداردهای مربوط به محصولات چوبی و کاغذی را می توان نام برد. به عنوان مثال، استانداردهای مربوط به چوب، ابزاری هستند جهت ارزیابی و آزمون خواص فیزیکی، مکانیکی و شیمیایی انواع گونه های چوب و محصولات چوبی نظیر الوار، تخته، الیاف چوبی، مواد حفاظتی چوب، چوب مهندسی شده و ..

EN

کمیته اروپایی استاندارد (CEN)، یک سازمان غیر انتفاعی است که ماموریت آن ترویج اقتصاد اروپا در تجارت جهانی و ایجاد رفاه و حفظ محیط زیست شهروندان اروپایی را دارد و از طریق ایجاد یک زیرساخت کارآمد برای ایجاد، توسعه، نگهداری و توزیع مجموعه منسجم از استانداردها و تعریف مشخصات، این ماموریت را انجام می دهد. برخی از استانداردهای تعریف شده توسط این سازمان، که با پیشوند EN ارائه شده اند شامل صنایع چوب و کاغذ می شود.

ISO

سازمان بین المللی استانداردسازی که در ژنو سوئیس قرار داشته و به نام ایزو شناخته می شود. این سازمان غیردولتی در سطح وسیع به وضع استانداردهای کلی و جزئی برای هماهنگ کردن استانداردهای متفاوت جهانی می‌پردازد.

AWPA

انجمن آمریکایی حفاظت چوب یک موسسه غیر انتفاعی است که به صورت داوطلبانه استانداردهای مربوطه در زمینه حفاظت چوب و محصولات چوبی را منتشر می کند.

ANSI

موسسه ملی استاندارد آمریکا که در سال 1918 ایجاد شده است، استانداردهای فراوانی را تعریف می کند که در زمینه محصولات چوبی و کاغذی نیز فعال است.

DIN

موسسه استاندارد آلمان که در برلین قرار دارد و در سال 1917 تاسیس شده است. این موسسه استاندارد قدیمی از سال ۱۹۱۷ آغاز به کار کرده‌است و استانداردهای آن امروزه در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد و با بیش از ۳۰٬۰۰۰ عنوان استاندارد تقریباً تمامی جوانب تکنولوژی را در بر می‌گیرد.

SCAN

استانداردهای اسکاندیناوی خمیر، کاغذ و تخته که روش های آزمونی آن ، توسط PFI، KCL و STFI-Packforsk منتشر و پیشنهاد می گردد و در زمینه صنایع خمیر، کاغذ و تخته در کشورهای فنلاند، نروژ و سوئد فعالیت می کند.

PAPTAC

انجمن فنی خمیر و کاغذ کانادا که در سل 1915 تاسیس شده است. این انجمن در حال حاضر نزدیک به 3000 عضو از افراد شاغل در صنایع خمیر و کاغذ، سازمان های تحقیقاتی خصوصی یا دولتی، دانشگاه ها، ادارات دولتی، شرکت های مشاوره، و شرکت های تولیدکننده ماشین آلات صنایع خمیر و کاغذ، دارد.

ABNT

انجمن برزیلی استانداردهای فنی که یک موسسه غیر انتفاعی است و در سال 1940 تاسیس شده است.

ANFOR

انجمن AFNOR و شرکتهای تابعه آن با بیش از 80 سال سابقه، یک گروه بین المللی است که با هدف خدمت به منافع عمومی و توسعه اقتصادی تشکیل شده است و فعالیت های آن حول 4 محور استاندارد، انتشارات، صدور گواهینامه و آموزش متمرکز شده است.

BSI

موسسه استاندارد انگلستان که ارائه دهنده خدمات تجاری چند ملیتی است و به طور مشخص در زمینه خدمات ارائه استاندارد و موارد مربوط به آن فعالیت می کند. مقر آن در شهر لند است و در سال 1901 تاسیس شده است.

سازمان ملی استاندارد ایران

که استانداردهای مربوط به صنعت چوب و کاغذ در زیر مجموعه کمیته ملی استاندارد چوب و فراورده های آن تهیه و تدوین می شود.